Wkłady Kominkowe

"HOT-JET"


Odmianą wkładów stalowych są bardzo wydajne i oszczędne w eksploatacji wkłady kominkowe z oryginalnie opracowanym systemem płomieniówek Hot-Jet.

Elementy wkładów są precyzyjnie wycinane za pomocą lasera, następnie gięte i łączone ze sobą techniką spawania.


Cechy produktu:

Kominek jest bardzo często alternatywnym źródłem energii w stosunku do zasadniczego systemu ogrzewania budynku, gdzie wkład kominkowy stanowi element odpowiadający za generowanie ciepła. Budowa tak pojmowanego kominka grzewczego w oparciu o wkład kominkowy Hot-Jet z umocowanym we wnętrzu wkładu specjalnie zaprojektowanym układem płomieniówek jest z całą pewnością doskonałym rozwiązaniem. W przypadku braku energii elektrycznej, gdy to właśnie kominek ma zapewnić komfort termiczny, ciepło wytwarzane przez wkład kominkowy Hot-Jet można dostarczyć nawet w stosunkowo odległe miejsca bez konieczności montowania wentylatora elektrycznego. System płomieniówek dzięki dużej powierzchni wymiany termicznej (niemal jeden dodatkowy metr kwadratowy, czyli około 8 KW dodatkowej mocy) i szybko przepływającemu przez nie powietrzu, (co jest możliwe dzięki pionowo umocowanemu wylotowi gorącego powietrza i ostremu kątowi nachylenia płomieniówek), pozwala na zamontowanie bezpośrednio na wylotach płomieniówek, końcówek rur transportujących gorące powietrze w żądane miejsce. Dolne końcówki płomieniówek są umocowane stosunkowo blisko dennicy, w obszarze komory spalania pierwotnego. Dzięki temu rozmiar płomieniówki zostaje optymalnie wydłużony i uzyskiwana jest stosunkowo duża powierzchnia absorpcyjna. Taka konstrukcja powoduje, że wnętrze wkładu kominkowego jest ekonomicznie zagospodarowane, bez utraty przestrzeni załadunkowej. Każda rura przyłączona do końcówki wylotowej wkładu czerpie powietrze z płomieniówki, która jest w sposób bezpośredni ogrzewana. To sprawia, że działa tak, jakby w jej wnętrzu został umieszczony wentylator elektryczny. Takie rozwiązanie zapewnia dodatkowe gorące powietrze, które można wykorzystać do ogrzewania stosunkowo odległych pomieszczeń. Dodatkowe powietrze jest zupełnie niezależne od powietrza opływającego korpus wkładu. W efekcie wkład kominkowy Hot-Jet działa tak, jakby równocześnie pracowały dwa wkłady kominkowe!

Wkład kominkowy "Hot-Jet" to oryginalne rozwiązanie techniczne dedykowane do kominka mającego pełnić funkcję grzewczą. Dzięki celowo do tego urządzenia zaprojektowanym płomieniówkom, o charakterystycznie nisko nad dennicą umocowanych wlotach chłodnego powietrza, dużych przekrojach oraz 5mm grubości ściankach ze stali kotłowej wytrzymałych na wysokie temperatury, wkład bardzo łatwo osiąga moc grzewczą w zakresie 18 kW - 22 kW. Już w ciągu kilku minut od chwili rozpalenia odczuwalne jest wyraźne ciepło. Trzy potężne rury płomieniówek tkwią centralnie w miejscu głównego płomienia. Powietrze przepływające przez rury pod wpływem opływającego płomieniówki ognia mocno przyśpiesza. Wnętrze rur błyskawicznie się nagrzewa i strumień gorącego powietrza wylatuje przez otwory górne. Ponadto, umocowane w dolnej części wloty rur są dużo szersze niż wyloty górne, co zgodnie z zasadami fizyki dodatkowo wymusza zwiększenie prędkości wypływu powietrza na końcach górnych. W efekcie, płomieniówki działają jak wentylatory elektryczne. Równocześnie praca płomieniówek nie koliduje z pracą pozostałej części wkładu, która zapewnia zasadniczą ilość ciepła. Tym niemniej, płomieniówki podnoszą wydatnie sprawność urządzenia, odbierając ciepło ze spalin, które bez nich byłoby bezpowrotnie utracone. Dla jeszcze większej sprawności wkład jest wyposażony w szyber, którego zadaniem jest spowalnianie odpływu spalin do komina. Szyber powoduje zawirowanie spalin w obszernej górnej komorze spalania. Dzięki temu, korpus wkładu kominkowego zdąża odebrać większość ciepła ze spalin zanim opuszczą one komorę spalania. Korpus wkładu jest również wyposażony w wysoki radiator, który sprawnie odbiera ciepło i oddaje go do otoczenia.

Opcjonalnie wkład może zostać wyposażony w dopasowaną do futryny stalową oprawę w kolorze wkładu. Dzięki temu nie wymaga dodatkowych nakładów związanych z wykończeniem obudowy kominkowej wokół wkładu.